NIEDZIELA 27.07.2025

Największe Polskie Gry

Nie przegapcie konferencji z udziałem czołowych specjalistów z branży! To wyjątkowa okazja, by posłuchać o tworzeniu gier z pierwszej ręki – z perspektywy doświadczonych twórców, reprezentujących największe i najbardziej uznane studia GameDevowe. Dowiedzcie się, jak wygląda proces produkcji, z jakimi wyzwaniami mierzą się developerzy oraz jakie sekrety kryją kulisy powstawania gier, które podbijają rynek.

Podczas konferencji Największe Polskie Gry czeka Was masa inspirujących prelekcji, paneli dyskusyjnych i sesji Q&A z udziałem kluczowych postaci polskiej sceny gamedevu. Przygotujcie się na dawkę wiedzy, która otworzy przed Wami nowe perspektywy i zainspiruje do dalszych działań w świecie gier!

Poznaj naszych prelegentów

Lead Narrative, Writer, Lecturer

Maria Borys-Piątkowska

Flying Wild Hog

Proces pisania historii do gry, która ma mieć kwestie głosowe, różni się znacznie od skryptów, które w grze występują jedynie w formie napisów. Z punktu widzenia pisarza różnica jest znacząca zarówno pod względem przygotowania sceny, jak i samego procesu pisania. Wiersz, który będzie dźwięczny, musi mieć pewien rytm, musi być napisany w taki sposób, w jaki aktorzy mogliby z łatwością wymówić każdą frazę i nie borykać się z wyzwaniami kontekstowymi i ortograficznymi. Pisząc kwestie, scenarzysta powinien zarówno pomyśleć o napisaniu porządnego dialogu, jak i mieć na uwadze, kto będzie nagrywał tę kwestię (im szybciej zostanie wybrana obsada, tym lepiej). W swojej prelekcji chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z kilkuletniej pracy z aktorstwem głosowym zarówno jako scenarzysta-reżyser, jak i aktor głosowy.

Senior Narrative Designer

Barbara Kciuk

Bloober Team

Czy praca w game devie to granie cały dzień w gry? Czy twórcy gier wideo cały czas crunchują? Czy trzeba umieć programować, by tworzyć gry? Na to i inne nurtujące was pytania odpowie Barbara Kciuk, która swoją przygodę z pracą w branży gier zaczęła już ponad 7 lat temu. Prelekcja ta nie tylko rozwieje wiele stereotypów, ale również dostarczy cennej wiedzy dla wszystkich, którzy są zainteresowani tym, jak wygląda kariera twórcy gier wideo.

Game Director

Radosław Ratusznik

One More Level S.A.

Prezentacja przybliży proces tworzenia gier Ghostrunner i Ghostrunner 2, omawiając kluczowe inspiracje, wyzwania produkcyjne oraz lekcje wyniesione z pierwszej części. Skupi się także na ewolucji mechanik, rozwoju świata gry i decyzjach, które ukształtowały sequel.

Senior Narrative Designer

Olivier Arteniuk

11 bit studios

Liczby i parametry to nie jedyne elementy wymagające odpowiedniego balansu w grze. Tempo, obciążenie poznawcze i nastrój muszą być również starannie zarządzane, aby narracja była angażująca i przystępna dla gracza. Przyjrzyjmy się temu na przykładzie Frostpunk 2.

Steelworks GameFest to dziesiątki atrakcji, wydarzeń i spotkań w jednym – w związku z tym, kolejne elementy tej sekcji będziemy udostępniać wam aż do 15 lipca! Jeśli chcesz być na bieżąco z ogłaszanymi przez nas wydarzeniami, naszymi partnerami i wystawcami obserwuj nas na social mediach albo zaglądaj co jakiś czas na tę stronę! 

pl_PLPolish
X