PISARZE GROZY

Spotkania z Autorami

Nie możecie przegapić wyjątkowego spotkania z pisarzami!

To niepowtarzalna szansa, by poznać autorów, którzy z pasją i determinacją tworzą literaturę – często we współpracy z niewielkimi wydawnictwami lub publikując na własną rękę, ale zawsze z głową pełną świeżych pomysłów. Dowiecie się, jak rodzi się książka: od zalążka idei aż po gotowy tekst, a także z jakimi wyzwaniami mierzą się twórcy i co daje im największą radość.

Co was czeka?

Szykujcie się na dużą dawkę inspiracji i praktycznych wskazówek prosto od pisarzy. Poznacie kulisy powstawania książek, usłyszycie o ich wyzwaniach i sukcesach, a także będziecie mieli okazję porozmawiać z autorami pełnymi twórczej energii. To spotkanie to świetna szansa na zdobycie świeżych pomysłów i nowych perspektyw!

Anna Musiałowicz

Horror

Jest autorką kilkudziesięciu opowiadań, które pojawiły się w antologiach i magazynach związanych przede wszystkim z literaturą grozy (Polska, Czechy) i podręcznikach RPG, oraz powieści: „Diabeł zza okna” (nominacja do nagrody KSIĄŻKA ROKU 2020 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl), „Kuklany las” (wyróżnienie w plebiscycie „Brakująca litera” na POLSKĄ KSIĄŻKĘ ROKU 2021), „Śnieg jeszcze czysty” (2022), „Po zbutwiałych schodach”(2 miejsce w kategorii HORROR w plebiscycie KSIĄŻKA ROKU 2024 portalu lubimyczytać.pl), „Wyrzuciła ją rzeka” (2024), „Pamiętam tylko ogień” (2025). W swej twórczości łączy elementy grozy, baśni i literatury pięknej, często sięgając po motywy zaczerpnięte z folkloru. 

Jarek Klonowski

Horror

Pisze głównie kryminały i powieści grozy. Jego debiutem literackim było opowiadanie Mała Chińska Osobowość opublikowane w „Nowej Fantastyce” we wrześniu 2010. Opowiadanie zostało docenione w plebiscycie QFant, zyskując opinię 6 z 10 najlepszych opowiadań SF 2010 roku. Autor ponad dziesięciu powieści i zbiorów opowiadań, miedzy innymi „Motyli Zła”, „Zimnej Fali” i „Stowarzyszenia Przyjaciół Morderców”. Pomysłodawca i redaktor prowadzący charytatywnej antologii 24.02.2022, założyciel „Studia Grozy”, które poszczycić się może m.in. udaną adaptacją „Drogi Zjednoczenia” Wojtka Guni, czy „Płaczu” Anny Musiałowicz, a także licznymi występami w radiu. Autor scenariuszy teatralnych i słuchowisk teatralnych. Pomysłodawca konwentu grozowo-teatralnego „Dreszczówka”. To właśnie na tym konwencie wykorzystał oryginalny pomysł autorski, Słuchowisko z Obrazem, którego był współtwórcą.

Łukasz Gwiżdż

Horror

Mieszka i pracuje w Krakowie. Od ponad dwóch dekad zajmuje się malowaniem głównie w technice
olejnej. Prace autora stały się rozpoznawalne dla szerokiego grona odbiorców po pojawieniu się na
okładkach książek ( Lovecraft, Aickman, Miciński, Bławatska ) oraz wydawnictw muzycznych.
Obrazy były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych, wernisażach, premierach
książek, festiwalach.
W 2022 wydany został przez wydawnictwo IX album „Dekady w cieniu” zawierający obrazy Łukasza
Gwiżdża wraz z opowiadaniami kilkunastu pisarzy grozy.
Specyfika prac spowodowała mocne osadzenie twórczości malarza w szeroko rozumianym środowisku
grozy i fantastyki.
Przyznaje się do inspiracji sztuką starożytną i fizyką kwantową. W swoich nasyconych symbolami
pracach autor eksperymentuje z fraktalami, złotym podziałem, wymiarami, czasem i przestrzenią.

Mikołaj Kołyszko

Horror

Pisarz gamebookowy i religioznawca. Specjalizuje się w mitoznawstwie i badaniu mitów Cthulhu (ich genezie, konsolidacji, rozwoju). Jest autorem m.in. książki „Groza jest święta”, gry paragrafowej „Dziady, część V. Dziady, które nie spieprzają” i gamebookowej serii „Tajemne Oblicze Świata”. W fabuły swoich powieści wplata prawdziwe, uniwersalne i niezwykłe fenomeny religijne. Osobisty researcher Marka Krajewskiego.

Wojciech Gunia

Horror

Autor książek Powrót (2014, II wydanie 2020), Nie ma wędrowca (2016), Miasto i rzeka (2018), Dom wszystkich snów (2020) i Złe wszechświaty (2021). Laureat Nagrody im. Stefana Grabińskiego (2017) za powieść Nie ma wędrowca, a także przyznanych w 2021 r. Nagrody im. Macieja Parowskiego i Nagrody im. Jerzego Żuławskiego za powieść Dom Motta.

pl_PLPolish