POZNAJ NASZYCH PRELEGENTÓW

Solo Developer

Tymoteusz Pietruszka

Creator of Primal Fray

Tymek jest solo deweloperem gier od 5 lat, a jego największym projektem jest strategia turowa – Primal Fray, wydana niedawno na PC in konsolach. Jako solo deweloper, musi balansować programowanie z tworzeniem grafiki i game designem. Poza tworzeniem gier, Tymek jest wykładowcą na Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie uczy studentów tworzenia gier i prowadzi koło naukowe Game Lab liczące ponad 400 członków.

CEO Feardemic

Damian Pawlak

Feardemic - Bad Cheese

Obecnie CEO Feardemic, horrorowego wydawcy gier zlokalizowanego w Krakowie, który na swoim koncie ma ponad 25 wydanych tytułów. Od kilku lat związany z grupą Bloober Team a w „poprzednim życiu” człowiek od finansów. W wolnej chwili: rodzina, gry, Warhammer i rower/sport.

Open World Designer

Jakub Tomczak

Kroniki Myrtany team

Open World Designer w CD PROJEKT RED oraz Game Director w projekcie Gothic 2: Kroniki Myrtany. Filmoznawca z wykształcenia, z produkcją gier związany od ponad 7 lat. Fan gier TTRPG, modelarstwa oraz twórczości Lovecrafta.

Art Director

Jarek Krawczyk

Different Tale

Twórca gier komputerowych z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży. Aktualnie pełni funkcję Art Directora w warszawskim studiu Different Tales, gdzie kieruje zespołem artystycznym.

Wcześniej związany m.in. ze studiami Flying Wild Hog, Metropolis Software oraz People Can Fly. Współzałożyciel studia Happy Corruption oraz freelancer współpracujący z wieloma firmami.

Writer, Narrative Designer

Jędrzej Napiecek

Act Zero

W 2014 roku, nie mając żadnego doświadczenia w branży, prelegent postanowił zostać writerem w grach. Nie przeszedł jednak rekrutacji w żadnej firmie. Uznał wtedy, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji nie będzie rozwój umiejętności zawodowych, lecz stworzenie własnego studia, w którym mógłby pisać takie historie, na jakie ma ochotę.

Art Director, Developer

Karol Duma

Basement Rift

Art Director ale przede wszystkim developer

15 lat w branży, ponad 20 wydanych tytułów na koncie. Od tych małych po wielkie produkcje.

Senior Narrative Designer

Barbara Kciuk

Bloober Team

Senior Narrative Designer w Bloober Teamie. Gry tworzy od ponad 8 lat, a do jej największych osiągnięć należy praca nad projektami takimi jak Blair Witch, The Medium i Silent Hill 2. Oprócz pracy w studiu, zajmuje się także edukacją przyszłych game designerów w różnych szkołach i uczelniach, a także udziela się na eventach, jak game jamy oraz konferencje.

Game Director

Radosław Ratusznik

One More Level S.A.

Związany z krakowską branżą gamedev od 2011 roku. Projektant gier, producent i zapalony gracz. Współzałożyciel studia One More Level, odpowiedzialny za kierowanie głównymi projektami studia – God’s Trigger (2019), Ghostrunner (2020), Ghostrunner 2 (2023) oraz najnowszą produkcję studia o roboczym tytule Cyber Slash.

Senior Narrative Designer

Olivier Arteniuk

11 bit studios

Senior Narrative Designer w 11 bit studios

Wcześniej pracował nad papierowymi grami RPG jako szef studia, ostatnio pracował i nadal pracuje nad Frostpunk 2 oraz nad niezapowiedzianą grą od Cold Symmetry.

Lead Narrative, Writer, Lecturer

Maria Borys-Piątkowska

Flying Wild Hog

Twórczyni narracji do gier z doświadczeniem w pisaniu scenariuszy z pełnym udźwiękowieniem. Od lat działa na styku słowa i dźwięku – jako scenarzystka, reżyserka oraz aktorka głosowa. Specjalizuje się w dialogach, które dobrze brzmią nie tylko na papierze, ale i w ustach aktorów.

Anna Musiałowicz

Horror

Jest autorką kilkudziesięciu opowiadań, które pojawiły się w antologiach i magazynach związanych przede wszystkim z literaturą grozy (Polska, Czechy) i podręcznikach RPG, oraz powieści: „Diabeł zza okna” (nominacja do nagrody KSIĄŻKA ROKU 2020 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl), „Kuklany las” (wyróżnienie w plebiscycie „Brakująca litera” na POLSKĄ KSIĄŻKĘ ROKU 2021), „Śnieg jeszcze czysty” (2022), „Po zbutwiałych schodach”(2 miejsce w kategorii HORROR w plebiscycie KSIĄŻKA ROKU 2024 portalu lubimyczytać.pl), „Wyrzuciła ją rzeka” (2024), „Pamiętam tylko ogień” (2025). W swej twórczości łączy elementy grozy, baśni i literatury pięknej, często sięgając po motywy zaczerpnięte z folkloru. 

Jarek Klonowski

Horror

Pisze głównie kryminały i powieści grozy. Jego debiutem literackim było opowiadanie Mała Chińska Osobowość opublikowane w „Nowej Fantastyce” we wrześniu 2010. Opowiadanie zostało docenione w plebiscycie QFant, zyskując opinię 6 z 10 najlepszych opowiadań SF 2010 roku. Autor ponad dziesięciu powieści i zbiorów opowiadań, miedzy innymi „Motyli Zła”, „Zimnej Fali” i „Stowarzyszenia Przyjaciół Morderców”. Pomysłodawca i redaktor prowadzący charytatywnej antologii 24.02.2022, założyciel „Studia Grozy”, które poszczycić się może m.in. udaną adaptacją „Drogi Zjednoczenia” Wojtka Guni, czy „Płaczu” Anny Musiałowicz, a także licznymi występami w radiu. Autor scenariuszy teatralnych i słuchowisk teatralnych. Pomysłodawca konwentu grozowo-teatralnego „Dreszczówka”. To właśnie na tym konwencie wykorzystał oryginalny pomysł autorski, Słuchowisko z Obrazem, którego był współtwórcą.

Łukasz Gwiżdż

Horror

Mieszka i pracuje w Krakowie. Od ponad dwóch dekad zajmuje się malowaniem głównie w technice
olejnej. Prace autora stały się rozpoznawalne dla szerokiego grona odbiorców po pojawieniu się na
okładkach książek ( Lovecraft, Aickman, Miciński, Bławatska ) oraz wydawnictw muzycznych.
Obrazy były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych, wernisażach, premierach
książek, festiwalach.
W 2022 wydany został przez wydawnictwo IX album „Dekady w cieniu” zawierający obrazy Łukasza
Gwiżdża wraz z opowiadaniami kilkunastu pisarzy grozy.
Specyfika prac spowodowała mocne osadzenie twórczości malarza w szeroko rozumianym środowisku
grozy i fantastyki.
Przyznaje się do inspiracji sztuką starożytną i fizyką kwantową. W swoich nasyconych symbolami
pracach autor eksperymentuje z fraktalami, złotym podziałem, wymiarami, czasem i przestrzenią.

Cezary Czyżewski

Fantastyka

Fantastykę odkryłem jako nastolatek, najpierw zaczynając od klasycznego SF, potem poznając Tolkiena, Ursulę Le Guinn i innych klasyków. Moimi ulubionymi pisarzami są Glen Cook i – nieżyjący już – mistrz epickiej fantasy, David Gemmel. „Grę o Tron” uważam za przeciętną, przereklamowaną i za długą.

Sporo lat grałem w RPG i jeździłem na dziesiątki konwentów. Do dzisiaj, gdzieś w szafie mam worek z około sześćdziesięcioma identyfikatorami z konwentów z całej Polski. Gdy przyszedł czas, by wreszcie spoważnieć nieco i wydorośleć, zostawiłem fandom, wciąż pozostając wiernym fantastyce. Po kilku latach spędzonych w Irlandii, wróciłem do Polski i odpowiedziałem sobie (może trochę późno) na to najważniejsze pytanie: „Co chcę robić w życiu?” I zacząłem żeglować na poważnie. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że znów trzeba było zmienić kurs w życiu. Choć żeglarstwo wciąż zajmuje dużo miejsca w moim sercu, obecnie pracuję „na lądzie”.

en_USEnglish